0 526

23 EKIM AKSAMI KOC UNIVERSITESI SGKM’DE: UNLU YONETMEN VE RESSAM PETER GREENAWAY

Değerli Üyelerimiz, 

Koç Üniversitesi SGKM’nin kültür etkinliği duyurusunu bilgilerinize sunarız. 

ÜNLÜ YÖNETMEN VE RESSAM PETER GREENAWAY 23 EKİM AKŞAMI KOÇ ÜNİVERSİTESİ SGKM’DE!

İngiliz bağımsız sinemasının önde gelen yönetmenlerinden, ‘Aşçı, Hırsız, Karısı ve Aşığı’’ ve “Ressamın Kontratı” gibi filmlerle hafızalara kazınan Peter Greenaway, 23 Ekim Perşembe günü İstanbul’a geliyor. Koç Üniversitesi Design Lab’in İstanbul Tasarım Bienali kapsamında gerçekleştireceği etkinlikte Peter Greenaway, son filmi “Eisenstein Guanajuatoda’nın” dünya gösterimi vesilesiyle tasarımcılar ve sinemaseverlerle buluşacak.

Koç Üniversitesi Sevgi Gönül Kültür Merkezi (SGKM) ve Sosyal Bilimler Enstitüsü’nün işbirliğiyle, İstanbul Tasarım Bienali kapsamında gerçekleşecek bu etkinlikte Greenaway, anlatıma dayalı olmayan, çok ekranlı, kendi tabiriyle ‘o an yaşanan’ sinemaya ait tutkulu dönüşümünü anlatacak. Greenaway, bu 4 filmi tartışırken sinemanın sonu hakkındaki eleştirel yaklaşımını da katılımcılarla paylaşacak.

23 Ekim Perşembe saat 19.00’da Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü’nde başlayacak olan etkinlik herkese açık ve ücretsiz olarak gerçekleşecek.

* Etkinliğe hemen kayıt için tıklayınız.

Servisler: Etkinlik öncesi Hacıosman Metro’dan saat 18.15’de shuttle kalkacaktır. Etkinlik bitiminde yine shuttle olacaktır. Ulaşımdan yararlanmak isteyenler sgkm@ku.edu.tr adresine mail atmalıdır.

Kültür & Sanat Etkinlikleri Koordinatörü

Cultural Arts & Events Coordinator

Koc University

Rumelifeneri Yolu

34450 Sariyer-Istanbul

Phone: (90-212) 338 10 68

Fax: (90-212) 338 1360

e-mail: ooner@ku.edu.tr