0 952

Acil Yardım Ekibine Katılın!

sivil-savunma-komitesiZEKERİYAKÖY İLK YARDIM, ACİL MÜDAHALE, ARAMA-KURTARMA EKİBİ

Bölgemizde olası bir deprem ve ya yangın, kaza ve kaybolma durumunda yetkili mercilerin yardımını beklemek çaresizliği yaşanmaksızın harekete geçmek istiyoruz. Biliyorsunuz ki 1999 depreminde 3-7 gün bir çok deprem bölgesine ulaşılamamış, yardım gönderilememiştir. Acil durum, doğal felaket, arama kurtarma gibi durumlarda ilk birkaç saat çok önemli. Komşuluk Birliği’miz ilk müdahaleyi yapabilecek, en değerli dakika ve saatleri değerlendirebilecek bir İlk Yardım-Arama Kurtarma-Acil Müdahale ekibi oluşturmayı planlıyor.
Amacımız; konunun uzmanları, devletin, belediyenin yetkili görevlileri gelinceye kadar aksiyon almak, akabinde yardıma gelenler ile işbirliği içinde çalışmak olacak. Pamir’in kaybında, arama anlamında her türlü ekibe en büyük yardımın bölgeyi iyi bilen kooperatif çalışanları ve komşularımız tarafından yapıldığı, ilk gün Bizim Konak’ın kriz merkezi olarak kullanıldığını hatırlıyoruz.

Gönüllü komşularımızla kuracağımız Zekeriyaköy Acil Yardım ekibi, (Sağlık Bakanlığı, İstanbul İtfaiye Müdürlüğü, , AKUT, AFET gibi) sertifika verebilecek uzman kuruluşlardan ilk yardım, yangın, arama-kurtarma eğitimleri alacak.

Katılımınız olası afet durumunda köyümüzün güçlü ve dirençli olmasını sağlayacak! Yetkili kurumların olası gecikmesi ya da hiç ulaşamaması durumunda kendi acil ihtiyaçlarını karşılayabilme hazırlığı yapmış olacaktır.

Desteğiniz hepimiz için önemli…

SİVİL SAVUNMA ve YARDIMLAŞMA KOMİTESİ

EVET, ZEKERİYAKÖY ACİL YARDIM EKİBİNDE YER ALMAK İSTİYORUM.

ADIM:

BÖLGEM:

ADRESİM:

TELEFON NUMARALARIM:

E-POSTA ADRESİM:

TARİH:

İMZA: