Güvenlik Projesinde Yönetim Kurulu Kararı

Sevgili Komşularımız,

Son Genel Kurulumuzda  caydırıcılık üzerine kurulmuş Güvenlik Sistemi Projemizi katılımcılara anlattık ve Genel Kurulumuzda çerçevesi çizilen bu projenin detaylıca araştırılması ve hayata geçirilmesi için Yönetimimize yetki verildi.

Genel Kurulumuzda bu sistemin üye olmayanları dışarıda bırakacak şekilde ve sadece Zekeriyaköy Kooperatif üyelerine açık olarak yapılandırılmasını kararlaştırdı.

Biz yönetim ve güvenlik komitesi olarak İlçe Emniyet yetkilileri, güvenlik şirketleri ve uzmanlarla birçok görüşme yaparak hem ön onaylarını aldık hem de kendilerinin de yönlendirmesi ile projemizi ve bütçelerimizi netleştirdik.  Ardından Mayıs ayında 5 farklı tarihte 100’den fazla üyemizle yüz yüze görüşerek, eleştirilerinizi, taleplerinizi, uyarılarınızı dinledik ve projemizin son halini oluşturduk ve siz üyelerimize ve hatta üye olmasını beklediğimiz komşularımıza Mayıs ayı boyunca tanıtımını yaptık.

Bu projenin anlaşılması için  el broşürü hazırladık, Komşu dergimizde anlattık, e-mail yoluyla duyurular yaptık, SMS’ ler yolladık, afişler astık, bizler ve ofis ekibimiz muhtelif toplantılarda üyelerimizle yüz yüze görüştük. 

Bu projenin maliyetin tüm üyelerimiz katılırsa aile başı 100 TL ücret olacağını ama asgari 300 katılımcı olursa 150 TL ek ücret ile bu projeyi sadece katılanlarla hayata geçirebileceğimizi bildirdik.

Bu süreçte bu projemizi destekleyen bazı üyelerimiz  mevcut aidatlarımıza otomatik olarak 100 TL zam yaparak projemizi hayata geçirmemizi önerdi.  Ancak seçilmiş bir Yönetim Kurulu olarak Genel Kurul kararı olmadan bütçemize çok ciddi ek yük getirecek ve Genel Kurulca onaylanmış bütçemizin dışında olan bir tutarı  hayata geçirmemiz hukuki açıdan mümkün değildir.  

Bu yüzden ilk günden beri bu proje kararını gönüllülük ve bağış üzerine kurduk.   6 Haziran tarihinde yaptığımız Yönetim Kurulu toplantımızda sadece 217 üyemizin katılım sağladığını gördük.  Zekeriyaköy’ de oturan herkesin ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz bu projeye katılımcı forumunu imzalayarak destek veren 217 üyemize teşekkür ederiz.

Ancak, Yönetim Kurulu olarak yetersiz katılım nedeniyle Genel Kurulumuz karar vermeden Güvenlik Projesini hayata geçiremeyeceğimizi üzülerek sizlere bildirmek durumundayız.

Bu süre içinde Zekeriyaköy’ de Polis Karakolu kurulması konusundaki çalışmalarımız önceden de olduğu gibi kesintisiz devam edecektir.

Saygılarımızla.

Yönetim Kurulu