0 535

Üye Mesajı

Değerli Üyelerimiz,

Üyemiz Banu Kanıbelli’nin sizlere duyurmamızı istediği mesajıdır.
Saygılarımızla.

Sevgili komşular,

İçinizden biri olarak, geçirdiğimiz zor zamanlarda, gençlerimizin faydalanacağını düşündüğüm ve gönüllü olarak yapacağım bir çalışma ile ilgili size ulaşıyorum.
Eminim pek çoğunuz Mindfulness uygulamasını duydunuz.  Ülkemizde son derece hızla yaygınlaşmaya devam ediyor.
Mindfulness, bilimsel olarak kanıtlanmış çok fazla sayıda yararı olan bir pratik. Burada sadece kısa bir tanımını yapıp gençlerimize sağlayacağı öncelikli yararı belirterek ilgilenenleri tanıtım etkinliğine davet etmek isterim.
Mindfulness,  çok temelde dikkat üzerine yapılan bir çalışma. Türkçeye çevirme sürecinde bilinçli farkındalık olarak geçmesinin nedeni de dikkate getirmek istediği boyutla ilgili. Bunu da içimizde veya dışımızda olan biten her şeyle kurduğumuz ilişkinin farkında olma ve bu ilişkiye açıklık, esneklik  ve merak getirme çabası olarak tanımlayabiliriz. Dikkatimizi bulunduğumuz ana yargısız olarak verebilme çabası.

Bu çabanın kendimizde gözlemleyebileceğimiz sonuçları ise şunlar olacaktır:

  • Stres, kaygı durumlarıyla daha rahat baş etme
  • Belleğin güçlenmesi, zihinsel performans ve fiziksel direncin artması, bağışıklığın güçlenmesi
  • Kendimizi daha iyi hissetmemiz ve sosyal yaşamlarımızda daha tatmin edici ilişkiler kurabilme.

Sanıyorum hepimizin buna çok ihtiyacı var. Çok yakınımızda hissetmeye başladığımız korku, kaygı koşullarının karşısında sağlam durabilmeleri, hatta isterlese yaşam boyu kullanabilecekleri beceri kazanabilmeleri adına, öncelik gençlerimiz olsun. 

Çalışmamız 10 Nisan-29 Mayıs arasında 8 hafta sürecek, Pazar günleri yapılacaktır. Atölye mekanımız Aletya (Zekeriyaköy), katılım ücreti kişi başı ve 8 hafta için 360 TL olacaktır. İşletme ve kırtasiye masrafları hariç, gelir Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı‘na bağışlanacaktır. 

Tanıtım Etkinliği:
3 Nisan Pazar akşamı20.00’da Bizim Konak‘ta daha fazla bilgi için ve sorularınıza yanıt vermek üzere isteyenlerle buluşalım…

Sevgilerimle,

Banu Kanıbelli
Hakkımda bilgi edinmek için: https://about.me/banukanibelli
Sorularınız için: banukanibelli@yahoo.com / 0532 414 6990