Değerli Üyelerimiz,

Servis firma ve saatlerindeki değişiklikler ile  ilgili sizlerden telefon ve e-mail olarak çok sayıda yorum almıştık.

Bu yorumlarınıza istinaden aşağıdaki yazımızla kısaca bilgilendirme yapmak isteriz…

Servis hizmetini aldığımız MÇY Turizm Şirketi 24. Genel Kurul Toplantısından 1 gün önce 16.02.2019 tarihinde bizlere yazılı olarak 31.03.2019 itibariyle kendi ticari faaliyetlerindeki sorunları nedeniyle sözleşmeyi sonlandıracakları bilgisini ilettiler.

Yönetim Kurulu olarak 24.Genel Kurul Toplantısı için bizler mevcut bütçemizi oluşturmuş, onaylamış ve sizlere Faaliyet Raporumuzla beraber sunmuştuk. Bütçe yapılırken her kalem için belirli oranda enflasyon hesaplanarak zamlar yapıldığından aidatın 300 TL olması kararlaştırılmıştı ve bu kalemlerin içinde de Servis için ayrılan 1 yıllık ücret hesaplaması da vardı.

Servis firmasının aniden işi bırakmak istemesiyle beraber hemen yeni firmalarla irtibata geçilerek çeşitli görüşmeler yapıldı. Bizlerden sefer başı istenilen ücretler 1 yıllık Servis bütçesinin neredeyse 2 katı tekliflerdi.  Yeni konuştuğumuz her firma 3. Araçla hizmet veremeyeceğini belirttiğinden 3. Aracın hafta içi;

  • 7:15 Zekeriyaköy – D.Şafaka
  • 9:00 D.Şafaka – Zekeriyaköy
  • 17:00 Zekeriyaköy – D.Şafaka
  • 18:00 D.Şafaka- Zekeriyaköy

Seferlerini kaldırmak zorunda kaldık…

Daha sonrasında fiyat teklifleri değerlendirildiğinde, hizmet kalitemizi düşürmeden ve servis hizmetini sürdürebilmek için bizlere en uygun teklif veren firma Şafak Turizm oldu.

Şafak Turizm’in teklifi değerlendirilirken 2019 servis bütçemizin sapmaması ve mali olarak zor zamanlar geçirmemek adına bütün seferlerin doluluk oranlarını inceleyerek bütçeyi tutturmak için bazı azaltmalar yapmak zorunda kaldık. Hafta içi 10:30/11:30 birleştirildi ve 11:00 Zekeriyaköy – D.Şafaka olarak tek sefere indirildi. Şehirden dönüşte 22:15 olan seferimizin de kullanım oranı düşük olduğundan kaldırıldı.

Hafta içi İstinye Park’a 4 gidiş 4 dönüş olan seferlerde kısılarak 2 gidiş 2 dönüş olarak güncellendi.

Hafta sonu çoğunlukla İstinye Park olan seferler D.Şafaka olarak güncellendi, fakat sefer sayılarında  azaltma yapılmadı. İstinye Park seferlerinin de azaltılmasın sebebi sefer ücretlerinin daha fazla olmasıdır.

Çalışanların kontör miktarının 12 ile sınırlandırılması, kapasite aşımının yaşanmaması ve üyelerimizin mağdur olmaması için yapılmıştır.

Servislerimizde öncelik üyelerimizin, sonrasında çalışanlarınındır.

Komite Üyeleri

Levend Gökçe
Cemil Baykal
İsmail Cenker
Mehmet Eyup Taner
Erdem Özsaruhan

Bilginize sunar; anlayışınız için teşekkür ederiz.

Servis Komitesi