DİLARA KANTEMİR TOROS

Başkan

2005 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren pret-a-PR Stratejik İletişim Danışmanlığı şirketinin kurucusu ve başkanıdır. İtalyan Lisesi’nin ardından Milano Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi mezunu olan Toros, sırası ile Galatasaray Üniversitesi’nde İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler yüksek lisans programını sonrasında ise Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünde doktora programını tamamlamıştır. 2009 yılından bu yana ise, ajans öncesinde edindiği özel sektör tecrübelerini ajans ve akademik bilgileri ile harmanlayarak gençlerle paylaşmak amacı ile Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. İletişimin Gücü adlı ortak yazarlı kitabı bulunan Dilara, Zekeriyaköy’e Üniversite’de yerleşen Levent’i, tenis sevdalısı Serra’sı ve bahçesine 6 yıl önce yerleşen Figaro’su ile 2011 yılından bu yana Zekeriyaköy’de yaşamaktadır. Galatasaray Spor Kulübü Divan Heyeti Üyesidir.

MEHMET E. TANER

2. Başkan

Malatya 1961 doğumlu, çiftçi bir ailenin son çocuğudur, İlk, Orta ve Lise Eğitimi’mi İstanbul’da tamamladıktan sonra, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi bölümünden mezun olmuştur. Profesyonel çalışma hayatını son 20 yılını Karo Seramik, Seramik Sağlık Gereçleri ve Islak Hacim Yapı Ürünlerinin üretim, tedarik, satış ve ihracatı alanında üst düzey yöneticilik görevi ile tamamlayarak 2010 yılında profesyonel çalışma hayatını kişisel iş planlarını gerçekleştirmek üzere noktaladı. Antikaya olan ilgi, emek ve yatırımları restorasyon gerektiren işleri ile entegre ederek, son 10 senedir Beyoğlu’nun dokusu ile iç içe tarihten bizlere emanet olarak gelen bu nitelikli yapıları aslına sadık kalarak özen ve keyif ile günümüz ihtiyaçlarına uygun olarak hayatımıza katmanın keyifli dokunuşları ile çalışmaktadır. 1999 Yılından beri Zekeriyaköy’de yaşamakta olup, Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

M. CEMİL BAYKAL

2. Başkan

1952 Ankara doğumludur. Konya Maarif Koleji ve devamında, Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Mimarlık bölümü 1976 yılı mezunudur.01 Aralık 2010 tarihinde Efes Kongre Merkezi / Kuşadası yatırımcı ve işletmeci şirketi KOMER A.Ş. Genel Müdürü olarak görev almasını takiben İstanbul’da bir otel grubunda ve bir inşaat şirketinde üst düzey yönetici görevleri sonrası, şimdilerde emeklilik yaşamına alışmaktadır…Zekeriyaköy keyfini ilk kez ailesi ile birlikte 1995 senesinde yaşadı, daha sonra belli bir süre ayrılma durumunda kalsa da tekrar geri döndü. M. Cemil Baykal, bir kız çocuğu ve 1 kız torun sahibidir.

LEVENT HATAY

Sayman

Levent Hatay TED Ankara Koleji’nden sonra 1984 yılında Southern Methodist Üniversitesi’nde Elektrik mühendisliği eğitimini, 1986 yılında Engineering Management konusunda lisansüstü eğitimini ve 1989 yılında Operations Research konusundaki doktorasını tamamlamıştır.  Levent Hatay, 2011 yılında kendi danışmanlık şirketini kurmuş ve bugün hem yönetim danışmanlığı hem yatırımcı olarak aktif rol almaktadır. Levent – Sarah çifti, çocukları Sinan ve Koray ile 1995 yılının Nisan ayından beri Zekeriyaköy’de yaşamaktadır. Zekeriyaköy’deki dostluklarına çok önem veren ve bir Zekeriyaköy tutkunu olan Levent, Zekeriyaköy Kooperatifinde 1998-1999 yılları arasında YK üyesi ve Genel Sekreter, 1999-2001 yılları arasında YK Başkanı, 2001-2019 yılları arasında çeşitli zamanlarda YK üyesi olarak görev almıştır.

NESLİHAN UÇAR

Genel Sekreter

1976 doğumlu Neslihan Uçar Çadırcı, İtalyan Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünü bitirmiş, sonrasında sırasıyla IBM, Turkcell ve Hopi’de üst düzey yöneticilik görevlerini üstlenmiş, 22 yıllık kurumsal tecrübesi sonrasında kendi eğitim ve danışmanlık şirketini kurmuştur. Halen Koç Üniversitesi Yönetici Geliştirme Programı, Yodea ve Next Akademinin eğitmen kadrosunda yer almaktadır. 10 yıldır Sarıyer’de ikamet eden Neslihan, 2020 yılında eşi Baki, oğlu Ömer ve 2 kedisi ile birlikte çok sevdiği Zekeriyaköy’e taşınmıştır.

GÜRCAN VURAL

Üye

1959 İstanbul’da doğdu. Işık Lisesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 1989’da Patoloji Uzmanı, 1993’te Sitopatoloji Uzmanı oldu. 1995’te İstanbul’da Sitonet Sitopatoloji Merkezi’ni kurdu, halen bu merkezi idare etmekte ve Okan Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi bölümünde patoloji dersleri vermektedir. 2000 yılında Ömerli’de küçük bir bağ oluşturdu ve 11 çeşit üzümle hobi şarapçılığına başladı. Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü üyesi ve Şarap Dostları Derneği yönetim kurulu üyesidir. TYF sertifikalı yat yelkencileri yetiştirmektedir. Kooperatifimizde Sivil Savunma ve Güvenlik Komitesini oluşturarak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne (AFAD) bağlı Yerel Afet Gönüllüsü (YAG)  eğitimlerini tamamlayan tam 17 komşumuzla birlikte Zekeriyaköy Afet Gönüllüleri (ZAG) takımını kurmuştur. Nişantaşı Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi’nde mesleki dersler vermekte olan Dr. Gürcan Vural, eşi ve iki oğluyla birlikte 2001 yılından beri komşumuzdur.

H. LEVEND GÖKÇE

Üye

1955’te Ankara’da doğdu. Almanya’da başlayan orta öğrenimini İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Fakültesi’nden Yüksek Mühendis olarak mezun oldu ve İ.Ü. İşletme İktisadı Enstitüsünde n lisansüstü sertifika aldı. Ailesi ile beraber Ağustos 1997 yılından beri Vişne 2 Bölgesinde yaşıyor. Klasik müzik ve caz dinlemek, şnorkel ile dalmak ve sualtı fotoğrafları çekmek, seyahat etmek, iyi yemek yemek hobileri arasında.