DİLARA KANTEMİR TOROS

Başkan

2005 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Pret-a-PR Stratejik İletişim Danışmanlığı şirketinin kurucusu ve başkanıdır. İtalyan Lisesi’nin ardından Milano Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi mezunu olan Toros, sırası ile Galatasaray Üniversitesi’nde İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler yüksek lisans programını sonrasında ise Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünde doktora programını tamamlamıştır. Kendi ajansındaki çalışmalarının yanında, 2009 yılından beri Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. İletişimin Gücü adlı ortak yazarlı kitabı bulunan Dilara, Zekeriyaköy’e Üniversite’de yerleşen Levent’i, tenis sevdalısı Serra’sı ve bahçesine 6 yıl önce yerleşen Figaro’su ile 2011 yılından bu yana Zekeriyaköy’de yaşamaktadır. Göz bebeği “Komşu” dergisinin çıkartılmasına katkı sağlamak amacı ile katıldığı iletişim komitesinde görev alarak başladığı Komşuluk Birliği yolculuğuna, 2017 yılında Yönetim Kurulu’na girerek devam etmiştir.

linkedin flickr skype dribble instagram

RIZA BİLGEN

2. Başkan

1951 yılında Kars’ın Pazarcık köyünde doğdu. Babasının subay olması nedeni ile Tokat Amasya Osmancık Çorum Ankara Denizli Erzurum şehirlerinde geçen ilköğrenim süreci arkasından liseyi Robert Kolej’de üniversiteyi Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde okudu. Adana‘da Milli Mensucat fabrikasında tekstil sektöründe başlayan iş hayatı, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Tekstil Danışmanlık Servisi’nde ihracat odaklı devam etti. 1982 yılında ortağıyla kurduğu firma halen Türkiye’den konfeksiyon ithal eden alıcı şirketlerinin satın alma acentesi olarak faaliyet göstermektedir. 14 senedir Zekeriyaköy’de yaşamakta olup evli ve 3 çocuk babasıdır.

linkedin flickr skype dribble instagram

MEHMET E. TANER

2. Başkan

Malatya 1961 doğumlu, çiftçi bir ailenin son çocuğudur, İlk, Orta ve Lise Eğitimi’mi İstanbul’da tamamladıktan sonra, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi bölümünden mezun olmuştur. Profesyonel çalışma hayatını son 20 yılını Karo Seramik, Seramik Sağlık Gereçleri ve Islak Hacim Yapı Ürünlerinin üretim, tedarik, satış ve ihracatı alanında üst düzey yöneticilik görevi ile tamamlayarak 2010 yılında profesyonel çalışma hayatını kişisel iş planlarını gerçekleştirmek üzere noktaladı. Antikaya olan ilgi, emek ve yatırımları restorasyon gerektiren işleri ile entegre ederek, son 10 senedir Beyoğlu’nun dokusu ile iç içe tarihten bizlere emanet olarak gelen bu nitelikli yapıları aslına sadık kalarak özen ve keyif ile günümüz ihtiyaçlarına uygun olarak hayatımıza katmanın keyifli dokunuşları ile çalışmaktadır. 1999 Yılından beri Zekeriyaköy’de yaşamakta olup, Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

MEHTAP ÇAĞLAYAN

Genel Sekreter

Koca Sinan Lisesi mezuniyetinden sonra; Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden 1987 yılında Yüksek Mimar olarak mezun oldu. Sedad Hakkı Erdem ofisinde “Eski Eser” projelerinde, Edmond Sarfati ile dekorasyon ağırlıklı projelerde çalıştı. 1993 yılından sonra ise ev, ofis, hamam, otel gibi çeşitli projelerde serbest çalışmaya başladı. Eşi Ergin ve oğulları Bora ve Berkay ile birlikte Mart 1997 yılından beri köyümüzde Çağla 1 Bölgesinde yaşıyor. Reşitpaşa Körler Okulu ve AÇEV’de gönüllü eğitmenlik yapıyor. YAG (Yerel Afet Gönüllüsü) eğitimi aldı. Sanat müziği koristliği yaptı. Müzik ve tiyatro meraklısı…

linkedin flickr skype dribble instagram

LEVENT HATAY

Sayman

1963 doğumlu Levent Hatay TED Ankara Koleji’nden sonra 1984 yılında Southern Methodist Üniversitesi’nde Elektrik mühendisliği, 1986 yılında Engineering Management konusunda lisansüstü eğitimini ve 1989 yılında Operations Research konusundaki doktorasını tamamlamıştır. Levent Hatay, 1989-2011 yılları arasında American Airlines, Aygaz, Altınyıldız, Vestel ve G2M şirketlerinde üst düzey yöneticilik yapmıştır. 2011 yılında kendi danışmanlık şirketini kurmuş ve bugün hem yönetim danışmanlığı hem yatırımcı olarak aktif rol almaktadır. Levent – Sarah çifti, çocukları Sinan ve Koray ile 1995 yılının Nisan ayından beri Zekeriyaköy’de yaşamaktadır. Zekeriyaköy’deki dostluklarına çok önem veren ve bir Zekeriyaköy tutkunu olan Levent, Zekeriyaköy Kooperatifinde 1998-1999 yılları arasında Genel Sekreter, 1999-2001 yılları arasında YK Başkanı, 2001-2018 yılları arasında çeşitli zamanlarda YK üyesi, 2018-2019 yılları arası tekrar YK Başkanı olarak görev almıştır.

GÜRCAN VURAL

Üye

1959 İstanbul’da doğdu. Işık Lisesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 1989’da Patoloji Uzmanı, 1993’te Sitopatoloji Uzmanı oldu. 1995’te İstanbul’da Sitonet Sitopatoloji Merkezi’ni kurdu, halen bu merkezi idare etmekte ve Okan Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi bölümünde patoloji dersleri vermektedir. 2000 yılında Ömerli’de küçük bir bağ oluşturdu ve 11 çeşit üzümle hobi şarapçılığına başladı. Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü üyesi ve Şarap Dostları Derneği yönetim kurulu üyesidir. TYF sertifikalı yat yelkencileri yetiştirmektedir. Kooperatifimizde Sivil Savunma ve Güvenlik Komitesini oluşturarak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne (AFAD) bağlı Yerel Afet Gönüllüsü (YAG) eğitimlerini tamamlayan tam 17 komşumuzla birlikte Zekeriyaköy Afet Gönüllüleri (ZAG) takımını kurmuştur. Nişantaşı Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi’nde mesleki dersler vermekte olan Dr. Gürcan Vural, eşi ve iki oğluyla birlikte 2001 yılından beri komşumuzdur.

linkedin flickr skype dribble instagram

OSMAN ABACI

Üye

1998 yılından beri Vişne 3 Bölgesinde oturmakta olan Osman Abacı Malatyalı’dır. Almanya Hannover Teknik Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği tahsili yapmıştır. Krupp firmaları genel mümessilliğinde 12 yıl çalışmıştır. 1983 yılından beri aktif olduğu Demiryolları, Demir Çelik, Alt Yapı inşaat ve ithal kömür konularında faaliyet gösteren kendi mümessillik şirketinden, 2004 yılında emekli oldu. Halen Zekeriyaköy’ün en güzel bahçelerinden birinin sahibidir. Kooperatifte hem yönetim kurulu üyesi olmuş ve hem de 2 dönem Başkan olarak Zekeriyaköy’e önemli katkılar sağlamıştır. Kendisini eşi ile sabah yürüyüşlerinde veya bahçesinde göremezseniz, bilin ki seyahattedirler.

linkedin flickr skype dribble instagram