MEHMET E. TANER

Başkan

Malatya 1961 doğumlu, çiftçi bir ailenin son çocuğudur, İlk, Orta ve Lise Eğitimi’mi İstanbul’da tamamladıktan sonra, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi bölümünden mezun olmuştur. Profesyonel çalışma hayatını son 20 yılını Karo Seramik, Seramik Sağlık Gereçleri ve Islak Hacim Yapı Ürünlerinin üretim, tedarik, satış ve ihracatı alanında üst düzey yöneticilik görevi ile tamamlayarak 2010 yılında profesyonel çalışma hayatını kişisel iş planlarını gerçekleştirmek üzere noktaladı. Antikaya olan ilgi, emek ve yatırımları restorasyon gerektiren işleri ile entegre ederek, son 10 senedir Beyoğlu’nun dokusu ile iç içe tarihten bizlere emanet olarak gelen bu nitelikli yapıları aslına sadık kalarak özen ve keyif ile günümüz ihtiyaçlarına uygun olarak hayatımıza katmanın keyifli dokunuşları ile çalışmaktadır. 1999 Yılından beri Zekeriyaköy’de yaşamakta olup, Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

DİLARA KANTEMİR TOROS

2. Başkan

2005 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren pret-a-PR Stratejik İletişim Danışmanlığı şirketinin kurucusu ve başkanıdır. İtalyan Lisesi’nin ardından Milano Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi mezunu olan Toros, sırası ile Galatasaray Üniversitesi’nde İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler yüksek lisans programını sonrasında ise Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünde doktora programını tamamlamıştır. 2009 yılından bu yana ise, ajans öncesinde edindiği özel sektör tecrübelerini ajans ve akademik bilgileri ile harmanlayarak gençlerle paylaşmak amacı ile Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. İletişimin Gücü adlı ortak yazarlı kitabı bulunan Dilara, Zekeriyaköy’e Üniversite’de yerleşen Levent’i, tenis sevdalısı Serra’sı ve bahçesine 6 yıl önce yerleşen Figaro’su ile 2011 yılından bu yana Zekeriyaköy’de yaşamaktadır. Galatasaray Spor Kulübü Divan Heyeti Üyesidir.

M. CEMİL BAYKAL

2. Başkan

1952 Ankara doğumludur. Konya Maarif Koleji ve devamında, Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Mimarlık bölümü 1976 yılı mezunudur.01 Aralık 2010 tarihinde Efes Kongre Merkezi / Kuşadası yatırımcı ve işletmeci şirketi KOMER A.Ş. Genel Müdürü olarak görev almasını takiben İstanbul’da bir otel grubunda ve bir inşaat şirketinde üst düzey yönetici görevleri sonrası, şimdilerde emeklilik yaşamına alışmaktadır…Zekeriyaköy keyfini ilk kez ailesi ile birlikte 1995 senesinde yaşadı, daha sonra belli bir süre ayrılma durumunda kalsa da tekrar geri döndü. M. Cemil Baykal, bir kız çocuğu ve 1 kız torun sahibidir.

H. LEVEND GÖKÇE

Sayman

1955’te Ankara’da doğdu. Almanya’da başlayan orta öğrenimini İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Fakültesi’nden Yüksek Mühendis olarak mezun oldu ve İ.Ü. İşletme İktisadı Enstitüsünde n lisansüstü sertifika aldı. Ailesi ile beraber Ağustos 1997 yılından beri Vişne 2 Bölgesinde yaşıyor. Klasik müzik ve caz dinlemek, şnorkel ile dalmak ve sualtı fotoğrafları çekmek, seyahat etmek, iyi yemek yemek hobileri arasında.

SEDA KAYRAK KIZILTAN

Genel Sekreter

Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olup, State University of Newyork, Buffalo’da İnsan Kaynakları alanında yüksek lisans (MBA) eğitimini tamamladı.
2016 yılı Kasım ayından bu yana Türkiye ile birlikte Dünya’da 110 ülkede 1000’e yakın mağazası olan, Türkiye’nin en büyük kozmetik üreticisi ve ihracaatçısı olan Flormar şirketinde İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yaptı. Türkiye’nin hazır giyim markası BOYNER’de İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev Seda Kayrak Kızıltan, 2001-2012 yılları arasında Kalite Derneği (KalDer) liderliğinde yürütülen EFQM Ulusal Kalite Ödül sürecinde Büyük Ölçekli Kuruluşların değerlendirilmesinde değerlendirici olarak görev almış olup, halen Işık Üniversitesi, Ekonomi ve İdari Bilimler Fakültesi “Danışma Kurulu” üyesidir.

ALİ RIZA BİLGEN

Üye

1951 yılında Kars’ın Pazarcık köyünde doğdu. Babasının subay olması nedeni ile Tokat Amasya Osmancık Çorum Ankara Denizli Erzurum şehirlerinde geçen ilköğrenim süreci arkasından liseyi Robert Kolej’de üniversiteyi Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde okudu. Adana‘da Milli Mensucat fabrikasında tekstil sektöründe başlayan iş hayatı, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Tekstil Danışmanlık Servisi’nde ihracat odaklı devam etti. 1982 yılında ortağıyla kurduğu firma halen Türkiye’den konfeksiyon ithal eden alıcı şirketlerinin satın alma acentesi olarak faaliyet göstermektedir. 14 senedir Zekeriyaköy’de yaşamakta olup evli ve 3 çocuk babasıdır.

GÜRCAN VURAL

Üye

1959 İstanbul’da doğdu. Işık Lisesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 1989’da Patoloji Uzmanı, 1993’te Sitopatoloji Uzmanı oldu. 1995’te İstanbul’da Sitonet Sitopatoloji Merkezi’ni kurdu, halen bu merkezi idare etmekte ve Okan Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi bölümünde patoloji dersleri vermektedir. 2000 yılında Ömerli’de küçük bir bağ oluşturdu ve 11 çeşit üzümle hobi şarapçılığına başladı. Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü üyesi ve Şarap Dostları Derneği yönetim kurulu üyesidir. TYF sertifikalı yat yelkencileri yetiştirmektedir. Kooperatifimizde Sivil Savunma ve Güvenlik Komitesini oluşturarak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne (AFAD) bağlı Yerel Afet Gönüllüsü (YAG)  eğitimlerini tamamlayan tam 17 komşumuzla birlikte Zekeriyaköy Afet Gönüllüleri (ZAG) takımını kurmuştur. Nişantaşı Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi’nde mesleki dersler vermekte olan Dr. Gürcan Vural, eşi ve iki oğluyla birlikte 2001 yılından beri komşumuzdur.