LEVENT HATAY

Başkan

Levent Hatay TED Ankara Koleji’nden sonra 1984 yılında Southern Methodist Üniversitesi’nde Elektrik mühendisliği eğitimini, 1986 yılında Engineering Management konusunda lisansüstü eğitimini ve 1989 yılında Operations Research konusundaki doktorasını tamamlamıştır.

Profesyonel kariyerinde sırasıyla Texas Instruments, American Airlines, Aygaz, Altınyıldız, Vestel ve G2M şirketlerinde yönetici olarak çalıştıktan sonra Levent Hatay, 2011 yılında kendi danışmanlık şirketini kurmuş ve bugün hem yönetim danışmanlığı hem yatırımcı olarak aktif rol almaktadır.

Levent – Sarah çifti, çocukları Sinan ve Koray ile 1995 yılının Nisan ayından beri Zekeriyaköy’de yaşamaktadır. Zekeriyaköy’deki dostluklarına çok önem veren ve bir Zekeriyaköy tutkunu olan Levent, Zekeriyaköy Kooperatifinde 1998-1999 yılları arasında YK üyesi ve Genel Sekreter, 1999-2001 yılları arasında YK Başkanı, 2001-2017 yılları arasında çeşitli zamanlarda YK üyesi olarak görev almıştır.

linkedin flickr skype dribble instagram

NİLGÜN YAMANER

Başkan Yardımcısı

Avukat Nilgün Yamaner 1999’dan beri Çitlembik Bölgesinde burada tanıştığı çok değerli dostları ve komşuları ile sayısı 6’dan 4’e inen köpekleri ve çiçekleri ile yaşıyor. Ayvalıklı yani yarı Giritli, yarı Midillili birinci nesil mübadil olan Nilgün Yamaner, 1969’da Çamlıca Kız Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi, Hukuk Fakültesi’nde okurken evlenip,1974 ve 1976 doğumlu iki oğlunu büyütürken aynı zamanda avukat olmuştur. Üstelik şimdi de hayatına dünya tatlısı bir torun Ali Bebek katılmıştır. Kendisi avukat olarak “arıtma davaları” dışında (!), 1920 yılında kurulan Yamaner & Yamaner Hukuk Bürosu’nda 1978 yılından bu yana Uluslararası ve Özel Hukuk Alanlarında yönetici ortak Avukat olarak çalışmaktadır. Cihangir Güzelleştirme Derneği Kurucu Başkanı da olan Nilgün halen, Deniz Temiz Turmepa, Deniz Hukuku Derneği, Sigorta Hukukçuları Derneği, Lozan Mübadilleri Derneği, Zekeriyaköy Spor Kulübü kurucu üyesi, Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği, Ziçev Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma  Vakfı  ve Buğday Derneği ile pek çok mesleki kurum ve sivil toplum kuruluşunda gönüllü çalışmalarını sürdürmekte. “Komşuluk Birliği  emekli Başkanı” ve “babaanne” olarak, artık ailenin ilk torunu Ali’nin varlığı ile Komşuluk Birliği’ne gönüllü desteği ile katkı sağlamak niyetinde.

linkedin flickr skype dribble instagram

H. LEVEND GÖKÇE

Başkan Yardımcısı

1955’te Ankara’da doğdu. Almanya’da başlayan orta öğrenimini İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Fakültesi’nden Yüksek Mühendis olarak mezun oldu ve İ.Ü. İşletme İktisadı Enstitüsünden lisansüstü sertifika aldı.

Kimya sektöründe faaliyet gösteren muhtelif yabancı sermayeli şirketlerde teknik satış görevlisi olarak çalıştıktan sonra Alman kimya şirketi BASF’te Orta Doğu, Kuzey Afrika ve komşu Balkan ülkelerinde değişik kademelerde yöneticilik görevlerinde bulundu.

Ailesi ile beraber Ağustos 1997 yılından beri Vişne 2 Bölgesinde yaşıyor.

Klasik müzik ve caz dinlemek, şnorkel ile dalmak ve sualtı fotoğrafları çekmek, seyahat etmek, iyi yemek yemek hobileri arasında.

İSMAİL CENKER

Sayman

Mübadil bir ailenin çocuğu olarak 1948’de Manisa’da doğdu. ODTÜ Endüstri Mühendisliği mezunu. TEV bursuyla Amerika’ya gitti, İşletme ve Endüstri Mühendisliği master’ını yaptı.

Türkiye’ye dönünce ilk işi Koç Holding bünyesinde Arçelik firmasıydı. Soğutma ve otomotiv fabrikalarında çalıştı ve bu dallarda uzmanlaştı. 1998 yılında Zekeriyaköy’e yerleşti. Emekli, evli ve 2 çocuk babası.

linkedin flickr skype dribble instagram

DİLARA KANTEMİR TOROS

Genel Sekreter

2005 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren pret-a-PR Stratejik İletişim Danışmanlığı şirketinin kurucusu ve başkanıdır. İtalyan Lisesi’nin ardından Milano Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi mezunu olan Toros, sırası ile Galatasaray Üniversitesi’nde İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler yüksek lisans programını sonrasında ise Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünde doktora programını tamamlamıştır. 2009 yılından bu yana ise, ajans öncesinde edindiği özel sektör tecrübelerini ajans ve akademik bilgileri ile harmanlayarak gençlerle paylaşmak amacı ile Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. İletişimin Gücü adlı ortak yazarlı kitabı bulunan Dilara, Zekeriyaköy’e Üniversite’de yerleşen Levent’i, tenis sevdalısı Serra’sı ve bahçesine 6 yıl önce yerleşen Figaro’su ile 2011 yılından bu yana Zekeriyaköy’de yaşamaktadır.

M. CEMİL BAYKAL

Üye

1952 Ankara doğumludur, Konya Maarif Koleji ve devamında, Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Mimarlık bölümü 1976 yılı mezunudur.

45 senelik iş yaşamında mesleği Mimarlık kadar, Turizm sektörüde eşit şekilde yer almıştır.  Miltur Turizm Genel Müdürlüğü daha sonra Yönetim Kurulu Başkanlığı, Tour Select Turizm Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürmüş, ayrıca yurt dışında İngiltere/Londra, ABD/New York ve Japonya/Tokyo’da ortak olduğu şirketleri aracılığı ile Türkiye’ye turist getirmiştir. Birçok Ulusal ve Uluslar arası Kongre organizasyonu gerçekleştirmiştir.

01 Aralık 2010 tarihinde Efes Kongre Merkezi / Kuşadası yatırımcı ve işletmeci şirketi KOMER A.Ş. Genel Müdürü olarak görev almasını takiben İstanbul2da bir otel grubunda ve bir inşaat şirketinde üst düzey yönetici görevleri sonrası, şimdilerde emeklilik yaşamına alışmaktadır…

Zekeriyaköy keyfini ilk kez ailesi ile birlikte 1995 senesinde yaşadı, daha sonra belli bir süre ayrılma durumunda kalsa da tekrar geri döndü.

2 dönem Yönetim Kurulu Üyeliği, bir dönem YK Başkanlığı yaptığı Zekeriyaköy Kooperatifine, Levent Hatay önerisi ile 2. Başkan olarak katkıda bulunuyor.

M. Cemil Baykal, bir kız çocuğu ve 1 kız torun sahibidir.

linkedin flickr skype dribble instagram

GÜRCAN VURAL

Üye

1959 İstanbul’da doğdu. Işık Lisesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 1989’da Patoloji Uzmanı, 1993’te Sitopatoloji Uzmanı oldu.  90-95 yılları arasında İsveç Göteborg Üniversitesi Hastanesi ve Norveç Oslo Radyum Kanser Hastanesi’nde çalıştı. 1995’te İstanbul’da Sitonet Sitopatoloji Merkezi’ni kurdu, halen bu merkezi idare etmekte ve Okan Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi bölümünde patoloji dersleri vermektedir. 2000 yılında Ömerli’de küçük bir bağ oluşturdu ve 11 çeşit üzümle hobi şarapçılığına başladı. Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü üyesi ve  Şarap Dostları Derneği yönetim kurulu üyesi olan Dr. Gürcan Vural aynı zamanda www.keyifnotlari.com sitesinde ve Karaf Magazin’de şarap  yazıları yazmakta küçük gruplara şarap eğitimi vermektedir.  Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) Yelkenli Yatçılık (YY5) beşinci düzey eğitmen hocası olarak TYF akredite eğitimler ile YY1 ve YY2 seviyesinde TYF sertifikalı yat yelkencileri yetiştirmektedir. Kooperatifimizde Sivil Savunma ve Güvenlik Komitesini oluşturarak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne (AFAD) bağlı Yerel Afet Gönüllüsü (YAG) eğitimlerini tamamlayan tam 17 komşumuzla birlikte Zekeriyaköy Afet Gönüllüleri (ZAG) takımını kurmuştur. Nişantaşı Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi’nde mesleki dersler vermekte olan Dr. Gürcan Vural, eşi ve iki oğluyla birlikte 2001 yılından beri komşumuzdur.

linkedin flickr skype dribble instagram