14. Zekeriyakoy Rotary Bahar Şenliği

 ZEKERİYAKÖY ROTARY KULÜBÜ DERNEĞİ

                                                            İstanbul 16 Nisan 2015

Sayın  Zekeriyaköy’lü Komşularımız,

İstanbul

Rotary Dünya üzerinde, ilk defa 1905 yılında Chicago ‘ da kurulan,174 ülkedeki kulüpleri aracılığı ile faaliyet gösteren ve Birleşmiş Milletlerde temsil edilen uluslararası bir kuruluştur. Yeryüzünde barış ve iyi niyetin kurulmasına yardımcı olmak, bütün mesleklerde yüksek ahlak standartlarını teşvik etmek ve insanlığa hizmet vermek amacı ile bir araya gelen iş ve meslek sahibi kişilerin Dünya çapında örgütlenmesiyle oluşmuştur. Ülkemizdeki 1954 yılında kurulan Ankara Rotary Kulübü başlangıcı yapılan, bugün itibarı ile ülkemizde 3 bölge ve 230 ‘u aşkın kulüp ve 7.000’ E yakınn Rotaryen üye ile toplumun hizmetindedir.

Ülke genelinde her yıl kulüp başına 25- 30 hizmet üretilir. Bu yıllık toplamda 5.000’ni aşkın hizmet demektir. Rotary kulüpleri bu hizmetleri ile bulundukları yörenin özellikle sağlık ve eğitim sorunlarının çözümüne önemli katkılar sağlarlar. Zekeriyaköy Rotary kulübü olarak 14 yıldır yöremizde “Bahar Şenliği” adı altında geleneksel panayır düzenlemekte ve Sarıyer Zekeriyaköy yöresinde yerleşik 3.000 kişinin aktif katılımı ile bir projeye finansal destek sağlamaktayız. Bundan önceki dönemlerde elde edilen kaynağımızla Zekeriyaköy İlköğretim Okulu binasını depreme karşı güçlendirdik, yeni sınıfların ilavesi ile,5 yıllık eğitim vermekte olan köy okulumuza 8 yıllık eğitim verilecek şekilde inşaat ilavesi yaptık. İstanbul Üniversitesi Onkolojisi Enstitüsü Çocuk Onkoloji Servisini yeniledik ve MEB Onkoloji Enstitüsüsü İlköğretim Okuluna araç ve gereç desteği sağladık. MEB 2420. Bölge Rotary 100. Yıl Anadolu Lisesine destek vererek adımıza bir sınıfın verilmesini sağladık. Çocuk Esirgeme Kurumu çocuk yuvalarında yaşayan çocuklarımızın yaşam şartlarını kolaylaştırmak için ve kadın-eğitim konulu projelerimizde kullandık. Bölgemizdeki liselere yeni sınıflar yaptık, ihtiyaçlarını giderdik. İlk öğretim çağındaki çocuklara montlar giydirdik. Geçmiş yıllarda elde ettiğimiz bağışla da Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Bölümünün ihtiyaçlarını karşıladık, burslar verdik..

Bu sene de Zekeriyaköy’lü komşularımızın da desteği ile Çarşı Meydanında yeni bir Bahar Şenliği düzenleyeceğiz. 31 Mayıs 2015 Pazar günü yapacağımız aktivitemizden elde edeceğimiz fon’u eğitime ve çocuk sağlığına destek için kullanacağız.

Yarınımızın teminatı olan çocuklarımızın sağlıklı yetişmesi ve içinde büyüdükleri aile bireylerine de sağlık hizmetleri sunabilmek amacıyla başlatılan bu projede komşularımızın da gerek kermes katılımcısı gerek sponsorluk olarak, katılımcı olarak desteklerine ihtiyacımız olacaktır. Katkıda bulunmalarını bekliyoruz..

Saygılarımızla,

Rtn.Atilla Yıldıztekin
Zekeriyaköy Rotary Kulübü Başkanı
Tel: 0 532 2156818
E Mail  atilla@yildiztekin.com
Adres: Zekeriyaköy Koza evleri Çitlembik Mahallesi reyhan sokak no 10 Sarıyer İstanbul