Son Hırsızlıklar

Sevgili Komşularımız,

Son bir hafta içerisinde bölgemizde çok sayıda hırsızlık ve araç çalma girişimi meydana gelmiştir.
Bize duyurular yapan komşularımıza geçmiş olsun diyor, görüşlerini aşağıda aktarıyoruz…

Bu vesile ile araçlarınızı mümkünse kapalı garajlarınıza koymanızı, evlerinizde alarm sisteminizi kurmanızı ve çalıştırmanızı, panjurlarınızı kapatmanızı ve bahçenizi aydınlatmanızı öneriyoruz.

Banu Pekkoç:

Merhaba. Tekrar Füsun Hanıma ve bu dayanışma içinde olan komşularımıza çok teşekkür ederim. Karşımızda ne yazık ki organize kişiler var. Plakası ve şase numarası birbirini tutmayan son model çalıntı bir arabayla kapımızın önüne park ediyorlar. Füsun Hanım şüphelenip bizi arıyor ve 3 dakika içinde eve geliyoruz. Bu arada hırsızlardan biri vasistas camı kanırtarak içeri girmeye çalışırken diğeri çalan alarmı kapatmak için ön kapıyı açmaya çalışıyor. Bizimle burun buruna gelince de kovalamaca başladı ve 3 metrelik duvardan atlayıp parka kaçtılar. Polisler gelip arabayı incelediler. Kapıları açıktı ve içinde tornavida vs. dahil her türlü hırsızlık aleti çıktı. Az önce arabayı çektiler ve olay yeri müdahale ekibini parmak izi vs. için bekliyoruz. Bu olay gösteriyor ki en azından sadece caydırmak için devriye şart. Bu kadar şanslı olmayabilirdik. Güvenlik projesine çeşitli kendince sebeplerden dolayı katılmayan herkese sesleniyorum. Kimsenin ne yapacağı belli olmayan hırsızlarla karşı karşıya gelmek, çocuklarının bu saatte korktukları için uykuya dalamadıklarını görmek ve kapanmayan cam yüzünden kanepede yatmak zorunda kalmak isteyeceğini hiç zannetmiyorum.

Fethi İzan:
Cumartesi gecesi evlerinin önündeki arabalarının camını kırıp, torpido gözünden bir çanta almışlar.

Figen Subaşı:
Ben Figen Subaşı Westerhof, 19 Mayıs’ta Kestane Sokak No.16’daki evimize taşındık.
Dün akşam arabamız çalınmaya çalışılmış. Audi’lerde acil ihtiyaç için torpido gözünde ekstra bir anahtar var. Ve biz zamanında Audi tarafından uyarıldık; bu anahtar hırsızlar tarafından fark edildi, bu itibarla lütfen bu anahtarlı arabanın içinde bırakmayın diye…
Allahtan anahtarı biz arabanın içinden almıştık. Yolcu tarafındaki cam patlatılmış ve torpido içinde bu anahtar aranmış. Fakat bulunamayınca da ruhsatı alıp gitmişler.
Türkiye’nin geldiği şu son durumda millet birbirinin gırtlağını kesecek hale gelmişken, hırsızlıklar artık günlük hadiselere dönüşmüşken neden bazı üyeler bu 100 TL’yi ödemekten imtina ederler aklım almıyor gerçekten.

Elvan Erkmen:
Hırsızlar arabasının camını patlatmış.

Recep Övet:
Bu gece bizim evin önüne park eden komşuya misafir gelenlerin Audi marka otomobilini camını kırarak çalma girişimi oldu. Sabah polislerin yüzünü görerek uyandık. Recep bey size detayları bildirir sanıyorum. Bence genel kurulu olağanüstü toplayıp bu konuda bir aksiyon daha almalıyız. Güvenli günler dilerim.( Ben pazartesi günü aradım detayları aldım bahçıvanlarından saat 01:30 gibi olmuş olay polis gelmiş parmak izi bulamamışlar eldiven kullanılmış yan evin güvenlik kamera kayıtları alınmış onlar incelenecek. Selahattin Bey ayrıca size güvelik kamera kayıtlarını mail olarak ilettiğini söyledi.)

Ayşegül Kollu:
Arabasının sağ ön camı patlatılarak çalınmaya çalışılmış.

Özlem Özgüç:
Arabasının sağ ön camı patlatılarak çalınmaya çalışılmış.

Ergin Cağlayan:
Arabasının sağ ön camı patlatılarak çalınmaya çalışılmış.

Ayrıca Çitlembik Bölgesi Gecesefası Çıkmazı’nda üye olmayan bir komşumuzun da Audi marka arabasının sağ ön camı patlatılmış.