Zekeriyaköy Rotary Kulübü / Duyuru

Değerli Üyelerimiz,

Zekeriyaköy Rotary Kulübünün sizlere duyurmamızı istediği mesajıdır.

Saygılarımızla.

Değerli Zekeriyaköy’lü Komşularımız,

Zekeriyaköy Rotary kulübü olarak 15 yıldır yöremizde “Bahar Şenliği” adı altında geleneksel panayır düzenlemekte ve Sarıyer Zekeriyaköy yöresinde yerleşik 3.000 kişinin aktif katılımı ile bir projeye finansal destek sağlamaktayız. Bundan önceki dönemlerde elde edilen kaynağımızla Zekeriyaköy İlköğretim Okulu binasını depreme karşı güçlendirdik, yeni sınıfların ilavesi ile,5 yıllık eğitim vermekte olan köy okulumuza 8 yıllık eğitim verilecek şekilde inşaat ilavesi yaptık. İstanbul Üniversitesi Onkolojisi Enstitüsü Çocuk Onkoloji Servisini yeniledik ve MEB Onkoloji Enstitüsüsü İlköğretim Okuluna araç ve gereç desteği sağladık. MEB 2420. Bölge Rotary 100. Yıl Anadolu Lisesine destek vererek adımıza bir sınıfın verilmesini sağladık. Çocuk Esirgeme Kurumu çocuk yuvalarında yaşayan çocuklarımızın yaşam şartlarını kolaylaştırmak için ve kadın-eğitim konulu projelerimizde kullandık. Bölgemizdeki liselere yeni sınıflar yaptık, ihtiyaçlarını giderdik. İlk öğretim çağındaki çocuklara montlar giydirdik. Geçmiş yıllarda elde ettiğimiz bağışla da Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Bölümünün ihtiyaçlarını karşıladık, burslar verdik..

Bu sene de Zekeriyaköy’lü komşularımızın da desteği ile Çarşı Meydanında yeni bir Bahar Şenliği düzenleyeceğiz. 29 Mayıs 2016 Pazar günü yapacağımız aktivitemizden elde edeceğimiz fon’u eğitime ve çocuk sağlığına destek için kullanacağız.

Yarınımızın teminatı olan çocuklarımızın sağlıklı yetişmesi ve içinde büyüdükleri aile bireylerine de sağlık hizmetleri sunabilmek amacıyla başlatılan bu projede firmaların sponsorluk olarak, katılımcı olarak desteklerine ihtiyacımız olacaktır. Geçmiş yıllarımızda olduğu gibi, bu yıl da katkıda bulunmanızı bekliyoruz.

Geçmiş yıllarımızda sizlerle beraber olduk.Bu yıl da tüm Zekeriyaköylü komşularımızın katılacağı bu şenlikte sizi aramızda görmeyi arzu ediyoruz. Şenlikle ilgili geniş bilgiyi ekte iletiyorum. İlgilendiğiniz takdirde detayları benimle görüşebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Rtn.Atilla Yıldıztekin

Zekeriyaköy Rotary Kulübü Bahar Şenliği Komite Başkanı
Tel: 0 532 2156818
E Mail  atilla@yildiztekin.com
Adres: Zekeriyaköy Koza evleri Çitlembik Mahallesi reyhan sokak no 10 Sarıyer İstanbul